Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl

Węgry: Termy w Tiszaújváros
2016-09-29 11:19 , Autor:

 

 

Termy w Tiszaújváros
Węgry: Termy w Tiszaújváros
Węgry: Termy w Tiszaújváros
Węgry: Termy w Tiszaújváros
Termy w Tiszaújváros
Termy w Tiszaújváros
Termy w Tiszaújváros
Termy w Tiszaújváros
 


Tiszaújváros to niewielkie miasto na Węgrzech, położone w okolicy Miszkolca. Jeszcze niedawno turyści omijali to miejsce szerokim łukiem z tej prostej przyczyny, że brak tam jakichkolwiek zabytków czy miejsc wartych zobaczenia. Dziś to nie stanowi żadnego problemu i Tiszaújváros gości z sezonu na sezon coraz więcej przyjezdnych.

W dosłownym tłumaczeniu Tiszaújváros to „nowe miasto nad Cisą” i kluczowe jest tu słowo „nowe”. Miejscowość jest bowiem bardzo młoda, prawa miejskie zostały jej nadane dopiero w 1966 roku. To tłumaczy brak typowych atrakcji i zabytków, które mogłyby przyciągnąć turystów. Początkowo węgierskie Tiszaújváros było więc miastem przemysłowym i mało zachęcającym. Sytuacja zmieniła się niemal dwie dekady temu, gdy na bazie gorących źródeł termalnych powstał kompleks basenowy. Ośrodek zmienił oblicze Tiszaújváros na popularną miejscowość wypoczynkową.

Dziś termy w Tiszaújváros są jedną z najczęściej wybieranych atrakcji regionu. Jak większość tego typu obiektów, tamtejszy kompleks podzielony jest na dwie części: zdrowotną oraz relaksacyjną. Pierwsza strefa składa się obecnie z czterech basenów wypełnionych leczniczą wodą z głębokości 1200 metrów. Ostry zapach i brunatne zabarwienie wody prezentują się mało zachęcająco, jednak jej kuracyjne właściwości są nieocenione: zbawczo działa na dolegliwości stawów, choroby kobiece i schorzenia urologiczne. Z drugiej strony przesiadywanie jedynie w termalnych basenach może wpłynąć negatywnie na zdrowie ze względu na intensywność działania wody – informują o tym specjalne tablice. Wodnej zabawy w tej części powinny unikać też dzieci.

Termy w Tiszaújváros

 

W takim razie ci, którzy nie muszą leczyć żadnych dolegliwości oraz tacy, którzy skorzystali już z dobrodziejstw uzdrawiającej wody, do dyspozycji mają strefę rekreacyjną. Dużym powodzeniem w tej części cieszy się rwący potok czy basen ze sztucznymi falami, uruchamianymi co godzinę na kwadrans. Fajnie można się zabawić na dwóch zjeżdżalniach: jednej krótkiej, lecz dość stromej, oraz drugiej długiej i zakręconej, po której zjeżdża się na pontonach. Nie zapomniano też o najmłodszych. Na dzieci czeka wodny zamek z basztami i małymi armatkami wodnymi, a także odpowiednio przystosowane szerokie i łagodne zjeżdżalnie.

Termy w Tiszaújváros

 

Przy dobrej pogodzie termy w Tiszaújváros to świetna propozycja na wypoczynek dla całej rodziny. Kąpielisko jest czyste, zadbane i bezpieczne, bo monitorowane przez ratowników. Bywalcy chwalą też niemały obszar basenów, dzięki czemu każdy ma odpowiednio dużo przestrzeni na wodne zabawy. Można wypożyczyć leżaki czy posilić się w wielu punktach małej gastronomii na terenie obiektu. Do tego bezpłatny parking, a w pobliżu tanie i przyjemne kwatery prywatne do wypoczynku.

Węgry: Termy w Tiszaújváros

Baseny termalne w Tiszaújváros są czynne od maja do końca wakacji w godzinach 9:00 – 19:30. Cena biletu normalnego całodziennego to 1800 Ft (ok.25 zł), natomiast bilet rodzinny dla 4 osób to koszt 5500 Ft (77 zł). Stosunek ceny do jakości układa się więc lepiej niż atrakcyjnie.

źródło zdjęć: www.termal.tujvaros.hu

 
 

 

 


 

 


 


Komentáre (0)

 
 

Zobacz podobne

Późne wakacje na Węgrzech. Warto?

Późne wakacje na Węgrzech. Warto?

Węgry rokrocznie odwiedza niemal ćwierć miliona Polaków – i to nie tylko latem. Czy warto zdecydować się na urlop na Węgrzech później, już jesienią?

Lato puka do drzwi - AquaCity Poprad

Lato puka do drzwi - AquaCity Poprad

Sezon letni w AquaCity Poprad gotowy na otwarcie. Wszyscy, którzy nie mogą się doczekać skoku do basenu, mogą się na to cieszyć w najbliższych dniach!

Tak będzie wyglądał podwarszawski Park of Poland!

Tak będzie wyglądał podwarszawski Park of Poland!

W podwarszawskim Mszczonowie rozpoczęła się długo wyczekiwana budowa Park of Poland – największego wodnego parku rozrywki w tej części Europy.

Morze atrakcji w Tatralandii

Morze atrakcji w Tatralandii

Do niedawna urlop górach wiązał się jedynie z pieszymi wędrówkami. Dziś całe morze wodnych zabaw w sercu Tatr proponuje Aquapark Tatralandia.

Uniejów – uzdrowisko w sercu Polski

Uniejów – uzdrowisko w sercu Polski

Uniejów – niewielkie miasteczko w woj. łódzkim, którego skarbem są źródła wody termalnej. Na ich bazie powstał kompleks Termy Uniejów.

Wodny raj - Gino Paradise Beszeniowa

Wodny raj - Gino Paradise Beszeniowa

Co powiesz na wakacje pełne wody i prawdziwego relaksu? W Beszeniowej czeka na Ciebie bezmiar wodnej zabawy i wiele niezapomnianych przygód.

Wizualizacja obiektu Termy Chochołowskie

Nowa atrakcja Podhala - Termy Chochołowskie

Nowa atrakcja czeka na wszystkich goszczących w okolicach Zakopanego. Już 1 czerwca otwarty zostanie największy ośrodek termalny na Podhalu.

Alternatywa dla Zakopanego - Białka i Bukowina Tatrzańska

Alternatywa dla Zakopanego – Białka i Bukowina Tatrzańska

Tatry to nie tylko Zakopane. Proponujemy dwie miejscowości, w których odpoczniesz od gwaru i tłumów, a jednocześnie nacieszysz się górskim klimatem.

 

Nowości w przewodniku

10 przykazań początkującego narciarza

10 przykazań początkującego narciarza

Chcesz zacząć, ale nie wiesz jak? Kuszą cię ośnieżone, jednak obawiasz się początków? Ten dekalog pomoże ci postawić pierwsze narciarskie kroki.

Praga czy Bratysława? Gdzie na weekend?

Praga czy Bratysława? Gdzie na weekend?

Ze względu na bliskość i swojski klimat, Praga i Bratysława idealnie nadają się na weekendowy trip. Które miasto jest bardziej warte uwagi?

Prawa pasażera linii lotniczych

Prawa pasażera linii lotniczych

Na lotnisku zdarzają się nieprzyjemne niespodzianki: opóźnienie albo odwołanie lotu, zniszczenie bagażu czy jego całkowite zagubienie.

5 rzeczy, które musisz zrobić w Krakowie

5 rzeczy, które musisz zrobić w Krakowie

Spośród wielu propozycji wyłoniliśmy pięć, bez których wycieczka do grodu Kraka nie może się obyć.

Trwa ładowanie danych
Prebieha vyhľadávanie