Znajdź nocleg bez pośredników

 

Spanie.pl
 
od 3 września w Noclegi.pl
 
ZOBACZ NOWĄ STRONĘ »

 

Krasnale wrocławskie
2017-11-09 11:07

 

Ponad 300 krasnali zamieszkuje stolicą Dolnego Śląska. To najsympatyczniejsi mieszkańcy Wrocławia – z natury są uczynni i pomocni.

O pochodzeniu wrocławskich krasnali krążą legendy. Według jednej z nich ich rodowód sięga dawnych wieków, kiedy do Wrocławia przybył Chochlik Odrzański. Inne opowieści wskazują na lata 80. ubiegłego stulecia – na ulicach Wrocławia bawili się wtedy młodzi ludzie z Pomarańczowej Alternatywy, a ich symbolem został uśmiechnięty krasnal.

 
 
Dzisiaj ulice, skwery i podwórka Wrocławia zamieszkuje grubo ponad trzystu krasnoludków. Są bardzo przyjazne – bo też ich widok wzbudza entuzjazm, zwłaszcza najmłodszych wrocławian i gości. Chętnie się fotografują.
 
 
Znajdziecie wśród nich przedstawicieli wielu zawodów. Czym się zajmują, wskazują ich imiona. Jest Bankuś, Bibliofil, Botanik i Hohelka, pod Aquaparkiem rozsiedli się Chlapibrzuch i Moczypięta. Ale są też tacy, których złapiecie w życiowych sytuacjach, jak np. Lunatyka, Miłostka, Ogorzałka i Opiłka, Opiekunka i Krasnomaleństwo. A pod NMF spotkacie całą krasnoludkową orkiestrę. Wsłuchajcie się dobrze – na pewno zagrają Waszą ulubioną melodię.
 
 
W spacerze krasnoludkowym szlakiem nie wolno Wam ominąć Papy Krasnala przy Przejściu Świdnickim oraz wejścia do ich krainy – na tyłach kamieniczki Jaś, tuż przy Rynku. Może to Wam uda się wypowiedzieć tajemne hasło, które otworzy wrota.
 

 

 


 

 


 

Atrakcje w okolicy

Ratusz

Późnogotycki wrocławski ratusz z 66-metrową wieżą jest najokazalszą tego typu budowlą w kraju.

- 118 m

Stary Rynek

Wrocławski Rynek ma niemal 3,8 hektara i należy do największych dawnych placów targowych w Polsce.

- 144 m

Most Tumski

Most Tumski łączy Wyspę Piasek i Ostrów Tumski. Stalowa konstrukcja z 1889 r. stanęła w miejscu, gdzie od co najmniej od XII wieku budowano mosty.

- 1 km

Panorama Racławicka

Monumentalne malowidło o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów. Przedstawia zwycięską bitwę Polaków nad Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794.

- 1 km

Ostrów Tumski

Najstarsza część Wrocławia, pozostałości pierwszej osady odkryte tu pochodzą z X wieku.

- 1 km

Punkt widokowy w Sky...

Na 49. piętro Sky Tower turystów wozi winda, która tę trasę pokonuje w minutę. W punkcie widokowym pomieści się 50 osób.

- 2 km
Trwa ładowanie danych
Prebieha vyhľadávanie